Anasayfa » ALINTI » Google Glass Kazanmak İster Misiniz?
Google Glass Kazanmak İster Misiniz?

Google Glass Kazanmak İster Misiniz?

Google Glass Kazanmak İster Misiniz?

Google’ın dünyada büyük yankı bulan arttırılmış gözlüğü insanları heyecanlandırmayı devam ediyor. Bugün yayınladığı video ile Google Glass’ın hayatımızda normal yaşantımıza ne gibi katkılarda bulunacağının ipuçları veriliyor. Mesela yolda yürürken ilginç bir olay gördünüz ve gözlüğünüze “record video” diyorsunuz o da hemen video kaydetmeye başlıyor. Aynı şey fotoğraf için de geçerli.

Bunun gibi birkaç örneğin yer aldığı videonun yayınlanmasıyla birlikte Google sitesinden bir de yarışma başlattı. Bu yarışmada Google insanlardan, Google’ın arttırılmış gözlüğüne sahip olsalardı neler yapabileceklerini söylemelerini istedi. Google+ ya da Twitter üzerinden cevaplayabileceğiniz bu soruda eğer seçilirseniz Google Glass’ın keşif versiyonunu 1500 $ ve vergiler ile birlikte satın almaya hak kazanıyorsunuz. Ayrıca bunun yanında satın almak için bir de kazananların New York, San Francisco ya da Los Angeles’daki düzenlenecek olan özel etkinliklere katılması gerekiyor. Buraya katılan kazananlar Google Glass ile özel bir deneyim yaşama imkanına da sahip olacaklar.

Google’ın yarışmada belirlediği kurallar ise şöyle, en az kelime kullanılacak, yazılanlar #ifihadglass hashtagi ile paylaşılacak, en fazla fotoğraf eklenebilir, en fazla 15 saniyelik kısa bir video eklenebilir, Google ile iletişime geçebilmek için Google+’da ve Twitter’da takip ettiğinizden emin olmalı ve en az 18 yaşında olmalısınız.

27 Şubat’a kadar sürecek olan bu yarışmaya hemen katılabilir, Google’ın fantastik Google Glass projesinin bir parçası olabilirsiniz. Denemekten zarar çıkmaz. Twitter veya Google+’dan #ifihadglass hashtagi ile Google’a, Google Glass ile neler yapabileceğinizi yazın. İyi şanslar.

 

 

Yazar     : Emre Çetinkaya

Kaynak : teknokulis

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir