Anasayfa » ALINTI » Google Play’de Büyük Bir Gizlilik Sorunu Mu?
Google Play'de Büyük Bir Gizlilik Sorunu Mu?

Google Play’de Büyük Bir Gizlilik Sorunu Mu?

Google Play'de Büyük Bir Gizlilik Sorunu Mu?
Avustralyalı bir uygulama geliştiricisi, Google Play‘den herhangi bir uygulama satın aldığınızda, kişisel detaylarınızın geliştiriciye iletildiğini iddia etti.

1991 ve 1996 yılları arasında Avustralya’nın başbakanı olan Paul Keating için “The Paul Keating Insult Generator” adında bir uygulama yazan Nolan, bu uygulamasını Avustralya’da bir numaraya yükseltmeye başarmıştı. Uygulamanın bir Android sürümünü geliştirmeye karar veren Nolan, Google’ın “Merchant hesabı” özelliğinin, uygulamayı satın alanların kişisel bilgilerini görmesine izin verdiğini fark etti.

Durumu blog’unda anlatan Nolan, Google Play‘den satın alınan her uygulamanın geliştiriciye adınızı, konumunuzu ve e-posta adresinizi ilettiğini söylüyor. Nolan, sözlerine şunları ekliyor:

Checkout portal yoluyla sahip olduğum bu bilgiler sayesinde, uygulamama kötü puan veren veya iade isteyen kişileri takip edip, onları rahatsız edebilirim.

Nolan, bu iddialarını destekleyecek herhangi bir ekran görüntüsü paylaşmıyor.

 

Yazar     : Zeynel A. Öztürk

Kaynak : chip

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront - Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

MarkeFront – Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

Aytaç Mestçi tarafından verilen Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi, 4 Kasım’da MarkeFront – MarkeSchool’da gerçekleşti. Sosyal ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir