Anasayfa » ALINTI » Google’dan Hacker’lara Servet!
Google'dan Hacker'lara Servet!

Google’dan Hacker’lara Servet!

Google'dan Hacker'lara Servet!

Google,hacker’lara tam 3 milyon dolar dağıtacak! Hacker’ların yapması gereken tek şeyse…

Google,bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Pwnium hackleme yarışmasında yeni işletim sistemi Chrome OS’u hacklemeyi başaranlara,100.000 ila 150.000 dolar arasında değişen para ödülleri vereceğini duyurdu.Daha önceki yarışmaların odağında Chrome gezinti aracı varken bu sene katılımcılardan Samsung Series 5 Chromebook 550’nin Wi-Fi modelini kullanarak Chrome OS’u hacklemeyi denemeleri istenecek.Google bu yıl yarışma kapsamında toplam 3 milyon dolar para ödülü dağıtacak.

Yarışmada katılımcılar Chrome OS’da yüklü olan herhangi bir yazılımı (kernel ve sürücüler de dahil olmak üzere) kullanarak işletim sistemini hacklemeye çalışacak.Google bu yarışmalar aracılığıyla hem sistemlerindeki açıkları keşfetmeyi hem de güvenlik söz konusu olduğunda kendi ürünlerinin rakiplerinden üstün olduğunu göstermeyi amaçlıyor.

Geçen yıl Ekim ayında Kuala Lumpur’da yapılan Pwnium 2 yarışmasında Chrome’da bir açık keşfeden bir hacker 60.000 dolar para ödülünün sahibi olmuştu.Bu yıl para ödülünü arttıran Google ürünlerine güvenmekte haklı mı çıkacak,bekleyip göreceğiz.

 

Kaynak : teknoportal

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir