Anasayfa » ALINTI » Hashtag Üzerinden Alışveriş Dönemi Başladı
Hashtag Üzerinden Alışveriş Dönemi Başladı

Hashtag Üzerinden Alışveriş Dönemi Başladı

Hashtag Üzerinden Alışveriş Dönemi Başladı

Facebook, Foursquare ve Twitter entegrasyonları ile müşterilerine özel fırsatlar ve ödeme imkanları sağlayan American Express, mikro blog sitesindeki hashtagler aracılığıyla ürün satın alabilme özelliğini müşterilerine sundu.

Özel tekliflerin yer aldığı hashtagler için geçerli olan hizmet, Amex kart sahiplerinin kredi kartlarıyla Xbox’tan Amazon hediye kartların kadar birçok farklı ürünü indirimlerle Twitter üzerinden satın alabilmesini sağlıyor. Amex kullanıcıları hizmetin resmi sayfasından kartlarını Twitter ile senkronize ederek bu yeni özellikten yararlanmaya başlayabiliyorlar.

Kullanıcıların sisteme dahil olabilmesi ise kolay sayılır. Kullanıcılar Amex Sync sayfasından Twitter’a giriş yaparak kartlarını sisteme tanıttıktan sonra özel tekliflerin yer aldığı hashtaglere yanıt göndererek @AmexSync hesabından onay gelmesini bekliyor. Onayın gelmesinin ardından ise 15 dakika içinde onay hashtagine yanıt gönderen kullanıcıların siparişi fatura adresine postalanıyor.

Geçtiğimiz yılın Mart ayında hizmete giren Amex Sync hizmeti, bugüne kadar kart sahiplerine markaların sosyal ağlarda sunduğu özel fırsatlardan yararlanma ayrıcalığı veriyordu. Şirket hashtag üzerinden alışveriş yapılabilmesinin önünü açarak Twitter’ın ticari potansiyeli hakkında da bir mesaj vermiş oldu.

Diğer yandan Twitter’ın ticari potansiyelinden faydalan ilk şirket American Express değil. Chirpfy adlı bir girişimin geçtiğimiz yıldan bu yana PayPal aracılığıyla kullanıcılarının Twitter üzerinden ürün satın alabildiği bir hizmeti bulunuyor.

 

Kaynak : yenimedyadüzeni

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir