Anasayfa » ALINTI » Pinterest Artık 2.5 Milyar Dolarlık Bir Şirket!
Pinterest Artık 2.5 Milyar Dolarlık Bir Şirket!

Pinterest Artık 2.5 Milyar Dolarlık Bir Şirket!

Pinterest Artık 2.5 Milyar Dolarlık Bir Şirket!Paylaşım sitesi Pinterest; 2.5 milyar dolar değer biçerek, şirketin %10’undan daha az kısmını yeni ve mevcut yatırımcılara 200 milyon dolara sattığını doğruladı.

Pinterest’in ortak kurucusu ve CEO’su Ben Silberman bu yatırımı “Odak noktamız, insanların sevdikleri şeyleri keşfetmeleri ve bu şeyleri gerçek hayatlarında gerçekleştirmeleri için ilham almaları… Bu yatırım bu vizyonu gerçekleştirmek daha fazla kaynak sağlar.” diyerek dile getiriyor.

Apple ve Google’da büyük hisse sahibi serbest fon olan Valiant Capital Management bu girişime öncülük ediyor. Vailant’ın kurusucu Christopher Hansen Facebook’un da ilk yatırımcılarından birisiydi.

Pinterest hala gelir elde etmiyor fakat büyük adımlar atılıyor.

Facebook’un parasallaşma stratejisinin önemli bir mimarı olan Tim Kendall transfer edildi ve Pinterest’in CEO’su Ben Silberman Kendal’ın kullanıcı post’larından ve imajlarından nasıl para kazanılacağı konusunda ciddi bir şekilde çalıştığını belirtiyor.

Yatırımcıların neden böyle bir siteye yatırım yaptıklarını anlam veremiyorsanız, onların belirttikleri birkaç sebep;

  • Yatırımcılar Pinterest’in yeni Facebook olacağını düşünüyorlar. Özellikle e-ticaret ve reklamcılar için tamamen yeni bir platform olarak görüyorlar. Pinterest Şubat ayında Twitter, YouTube, Linkedin ve Google+’ın toplamından daha fazla trafik çekti.
  • Büyüme yavaşlamıyor.
  • Para kazanmanın önü çok açık. Bir yatırımcı “Pinterest yeterince ticari ve cezbedici…” diyerek cümlelerine başlıyor. Bu Pinterest finansörü, cupcake’ler ve günbatımı fotoğraflarını paraya çevirmenin çok zor olduğunu kabul ediyor fakat fotoğrafların bir çoğunun Pottery Barn gibi mağazalardan geldiğini belirtiyor. Yönlendirme trafiğinin bir kısmı bile önemli bir kazanç sağlayabilir.
  • Telif hakkı almak üzerinde durulmayacak kadar basit bir konu. Pinterest, kullanıcılarının telif hakları olan fotoğraflar yayınlamalarına izin verdiği için eleştirilere maruz kaldı. Yatırımcılar, Pinterest’in karşılaştığı herhangi yasal bir konuyu çözebilecek kapasitede güçlü bir şirket olduğunu düşünüyor çünkü Pinterest, Google’dan önce YouTube için benzer yasal işlemler ile uğraşmış tecrübeli uzmanları işe aldı.

Kaynak : Bilgi Çağı

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir