Anasayfa » ALINTI » Wikipedia’dan SMS İle Bilgi Alabileceğiz
Wikipedia’dan SMS İle Bilgi Alabileceğiz

Wikipedia’dan SMS İle Bilgi Alabileceğiz

Wikipedia’dan SMS İle Bilgi Alabileceğiz

Bir dönem her evde bulunan ansiklopedi setlerinin yerini alan Wikipedia, ücretsiz ve reklamsız olarak tüm dünyayı bilgiye ulaştırma misyonunu yıllardır başarı ile yerine getiriyor. 

Gönüllü üyelerce içerik üretilen ve bağışlar ile yayına devam eden Wikipedia, kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için kendisini geliştirmeyi de ihmal etmiyor.

Wikipedia, kullanıcılarının daha fazla platformdan bilgiye ulaşmasını sağlamak için, SMS ile bilgi alabilmemizi sağlayacak yeni bir sistem hazırlığına başladı. Knight Foundation’un bağışladığı 600.000 $ ile SMS ile bilgi alma sistemini kuracak olan Wikipedia, internet ya da bilgisayar olmadan da kullanılabilecek.

Kullanıcılar cep telefonlarından merak ettikleri konu ile ilgili sorularını SMS olarak gönderecekler ve bir kaç dakika içinde sorularının cevaplarını alabilecekler. Wikipedia önümüzdeki dönemlerde bu hizmetini yayına alacak.

 

Yazar : Ahmet Çile

Kaynak : Sosyaling

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront - Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

MarkeFront – Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

Aytaç Mestçi tarafından verilen Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi, 4 Kasım’da MarkeFront – MarkeSchool’da gerçekleşti. Sosyal ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir