Anasayfa » ALINTI » Yahoo, Yakınınızdaki Mekanları Tavsiye Eden Konum Bazlı Girişim Alike’ı Satın Aldı
Yahoo, Yakınınızdaki Mekanları Tavsiye Eden Konum Bazlı Girişim Alike’ı Satın Aldı

Yahoo, Yakınınızdaki Mekanları Tavsiye Eden Konum Bazlı Girişim Alike’ı Satın Aldı

Yahoo, Yakınınızdaki Mekanları Tavsiye Eden Konum Bazlı Girişim Alike’ı Satın AldıŞimdi de bu satın almalara bir yenisi eklendi ve Yahoo, yakınınızdaki mekanları size tavsiye edip, buradaki fırsatları sunan mobil ve web sürümleri bulunan girişim Alike‘ı satın aldı.

Satın alma haberini Alike ekibi kendi web sitesi üzerinden duyurdu. Alike ekibi tüm kullanıcılarına teşekkür ederek, bundan sonrasında uygulamaya destek ve güncelleme yapmayacaklarını açıkladı.

Yahoo! Mobile bünyesine katılan ekip, Yahoo’da konum bazlı uygulamalar geliştirmek adına ciddi bir güç kazandıracaktır. Yani anlayacağınız bu da, Yahoo’nun son satın almalarına benzer şekilde bir yetenek satın alması oldu.

Alike, kullanıcılarına uygulama üzerinden yakınlarındaki mekanları tavsiye ederek ve fırsatlar göstererek hizmet sunuyordu. Gelir modeli ise mekanlara uygulama üzerinden fırsat sunmalarını sağlayarak mekanlara daha fazla müşteri çekmek üzerineydi.

Ortada kesinlik kazanmış bir bilgi olmasa da, söylentiler Yahoo’nun foursquare ile ilgilendiği yönündeydi. Bu satın alma sonrasında da bu ihtimal biraz ortadan kalkıyor. Çünkü Yahoo mobil birimine takviye yaparak, sağlam bir mobil ve konum bazlı uygulama çıkartabilecek kadar güçlendi.

Bakalım Yahoo’ya katılan Alike ekibi, Yahoo’ya nasıl bir katma değer sağlayacak?

 

Yazar     : Sami Eyidilli

Kaynak : webrazzi

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir