Anasayfa » ALINTI » Yandex, Microsoft’un Bing’ini Geçti!
Yandex, Microsoft'un Bing'ini Geçti!

Yandex, Microsoft’un Bing’ini Geçti!

Yandex, Microsoft'un Bing'ini Geçti!Aralık 2012’ye ait arama motoru rakamları, Bing‘in Rus arama sitesi Yandex’in gerisinde kaldığını ortaya çıkardı. Araştırma şirketi ComScore qSearch‘e göre Yandex, 4.84 milyar arama sorgusunu işlerken Bing ise 4.48 milyar sorguyu arama sonuçlarına dönüştürdü. Şirkete göre Yandex, Kasım ve Aralık 2012’de her ay Microsoft’un arama motorundan daha fazla ziyaretçi almayı başardı. Google, 114.7 milyar arama ve yüzde 65.2’lik pazar payı ile birinci sırada yer alırken, yüzde 8.2’lik pazar payına sahip Çinli arama motoru Baidu 14.5 milyar arama ile ikinci sırada yer aldı. 8.6 milyar arama ve yüzde 4.9 pazar payıyla Yahoo, arama motorlarında üçüncü sırada yer alıyor. Dördüncü sıradaki Yandex’in pazar payı yüzde 2.8 iken, onu beşinci sırada takip eden Bing’in pazar payı yüzde 2.5.

Yandex, dünyaca ünlü bir arama motoru olmasa da verdiği Türkçe hizmetlerle ülkemizde yakından tanınıyor ve Rusya’nın tüm aramalarının yüzde 60’ı için hizmet veriyor. Yandex’in Bing’i yenerken Bing gibi farklı hizmetler sunmadığını, bunu tek başına bir arama motoru olarak başardığını hatırlatmakta da fayda var.

 

Yazar     : Zeynel A. Öztürk

Kaynak : chip

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir