Anasayfa » ALINTI » Facebook Haber Kaynağının Tasarımını Değiştirdi!
Facebook Haber Kaynağının Tasarımını Değiştirdi!

Facebook Haber Kaynağının Tasarımını Değiştirdi!

Facebook Haber Kaynağının Tasarımını Değiştirdi!Facebook, davetiyelerini günler öncesinden gönderdiği bir etkinlikle haber kaynağının yeni tasarımını bu akşam tanıttı. Kullanıcıların merakla beklediği bu arayüz değişikliğinin en öne çıkan tarafları ise karmaşadan uzak ve ana sayfada görülen paylaşımların filtrelenebilir olması.

Mark Zuckerberg tarafından tanıtılan yeni tasarımda Facebook kullanıcıları, haber kaynaklarındaki görselleri daha büyük boyutta görebilecekler. Daha önce sağ tarafta bulunan ‘sohbet’ bölümü bu güncel versiyonda sol tarafa taşınmış. Yine önceden sol tarafta yer alan ‘etkinlikler’, oyunlar’ ve ‘mesajlar’ gibi sekmeler sol tarafta ancak daha derli toplu bir şekilde yer alıyor. Ayrıca  kullanıcılar burada durmasını istedikleri sekmeleri filtreleyerek, daha sade bir görünüm elde edebilecekler. Facebook üyelerinin listesindeki arkadaşlarının yaptığı paylaşımlarda da uygulanabilen bu filtreleme özelliği ile birlikte, haber kaynağındaki gönderilerin %50’si fotoğraflardan oluşacak.

Şu an sol üst köşede bulunan ‘arkadaşlık istekleri’, ‘bildirimler’ ve ‘gelen kutusu’ gibi sekmeler sağ üst köşeye taşınmış. Daha önceki güncellemelerde haber kaynağımıza gelen ‘haber akışı’ bölümünde de kullanıcılar, filtreleme yapabilecek ve yalnızca istedikleri kişilerin hareketlerini görebilecekler. Ayrıca haber kaynağının bu yeni görünümü ile birlikte, Facebook’un web ve mobil versiyonları arasındaki görünüm farkı da en aza indirgenmiş.

Facebook için radikal güncellemelerden biri diyebileceğimiz bu değişiklik, ilk olarak belli bir kullanıcı grubunun profillerinde test edilecek. Daha sonrasında web sitesine yansıyacak olan bu güncelleme son olarak ta Facebook’un mobil uygulamasında karşımıza çıkacak.

 

Yazar : Sevim Solak

Kaynak : Sosyal Medya Kulübü

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir