Anasayfa » ALINTI » Facebook Hesabınızı Kapatmadan Yapmanız Gerekenler!
Facebook Hesabınızı Kapatmadan Yapmanız Gerekenler!

Facebook Hesabınızı Kapatmadan Yapmanız Gerekenler!

Facebook Hesabınızı Kapatmadan Yapmanız Gerekenler!Facebook hesabınızı kapatmak mı istiyorsunuz, bu işlemi yapmadan önce mutlaka yapmanız gerekenleri sizler için bir araya getirdik.

Bir işe girmiş olabilirsiniz ve işvereninizin gençlik fotoğraflarınızı görmesini istemeyebilirsiniz ya da çocukken yaptıklarınızdan utanıp yeni bir hesap açmak isteyebilirsiniz. Çeşitli sebeplerden dolayı Facebook hesabınızı silmek isteyebilirsiniz ancak Facebook hesabını silmek size pahalıya mal olabilir, işte Facebook hesabınızı silmeden önce yapmanız gerekenler:

Bağdaştırılmış uygulamalarınızı kontrol edin

Bazı web sitelerine Facebook ile girmiş ve hesap açmış olabilirsiniz, birçok veriyi Facebook üzerinden oluşturmuş olabilirsiniz, mobil uygulamalarınızla da ilişkilendirmişsinizdir belki, Hesabınızı kapattıktan sonra verileriniz kaybetmemek ve çeşitli başka sorunlar yaşamamak için Facebook kullanarak kullandığınız uygulamaları kontrol edin.

Facebook bilgilerinizi kaydedin

Facebook’daki tüm bilgilerinizi kaydederek kişisel arşivinizi elde etmiş olursunuz. Bu işlem oldukça kolay. Ayarlara giriniz ve Genel’e tıklayınız. Ardından Dil seçeneğinin hemen altında ‘Facebook verilerinin kopyasını indir’ yazısına tıklayıp ‘Arşivimi Başlat’ butonuna bastığınızda işleminiz başlayacaktır.

Arkadaşlarınızın doğum gününü unutmayın

Facebook’un en önemli artılarından birisi de arkadaşlarınızın doğum günlerini hatırlatmasıdır ve bu konuda güvenilir ve rahat bir uygulama olmuştur. Facebook’dan ayrılacağınız zaman buna da bir çare bulmanız gerekir. Bunun için Facebook’un Facebook Birthday uygulamasını kullanabilirsiniz ya da tek tek arkadaşlarınızı arayıp sormak durumunda kalacaksınız.

Kontağınızı koparmak istemeyeceğiniz insanları kaydedin
Facebook’da birçok arkadaşımız var ve bu insanların bazılarının bilgileri Facebook dışında hiçbir yerde yok. Kontağınızı kesmek istemediğiniz insanların bilgilerini Facebook’tan çıkmadan önce kaydedin.

Facebook verilerinizi kaydedin

Videolarınız, fotoğraflarınız Facebook’ta yüklü. Bunları kaybetmek istemiyorsanız kaydetmeniz gerek. Bunun en kolay yollarından birisi de Backupify.com. Bu siteden tüm verilerinizi kaydedebilirsiniz.

Hesabınızı kapatmadan SEO’nuzu kontrol edin

Sosyal medyada başka mecralarda var olmaya devam etmek istiyorsanız arama motorlarında aranabilirliğinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Var olmaya devam etmek istediğiniz sosyal platformların arama motorunda çıkıp çıkmadığınızı kontrol ediniz.

 Kaynak : Cnn Türk

 

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir