Anasayfa » ALINTI » Facebook’ta Geçirdiğiniz Zamanı Ölçün
Facebook'ta Geçirdiğiniz Zamanı Ölçün

Facebook’ta Geçirdiğiniz Zamanı Ölçün

Facebook'ta Geçirdiğiniz Zamanı ÖlçünDünyanın en popüler sosyal ağı, ne kadar bağımlılık yaratıyor? Bunu ölçmenin bir yolu var.

Bilgisayardaki vaktinizin neredeyse %90’ı Facebook‘ta geçiyor olabilir. Sosyal ağ o kadar vakit öldürüyor ki, farkına bile varmıyoruz. Peki Facebook’ta günde ne kadar vakit geçiriyoruz?

Bunu ölçmenin bir yolu mevcut. Breakpoint Software Development tarafından geliştirilen TimeRabbitWindows üzerinde çalışarak, kaç saat boyunca Facebook’ta aktif olarak vakit geçirdiğinizi ölçüyor.

Belirtilene göre ortalama bir kullanıcı, Facebook’ta aylık olarak 7 saat vakit geçiriyor.

Uygulama siz Facebook‘a giriş yaptığınızda çalışmaya başlıyor. Siz başka bir siteye geçtikten 5 saniye sonra ise duruyor. Dahası siz bilgisayar başında değilken de çalışmaya devam ediyor ve aktif olarak kullanmadığınızı anlayıp sayacı durdurabiliyor. Kullanıcılar ayrıca programı kullandıkları toplam süre boyunca kaydedilen istatistiklere de ulaşabiliyor.

TimeRabbit‘i buradan indirebilirsiniz.

 

Yazar : Özgür Yıldız

Kaynak : Tekno Kulis

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir