Anasayfa » ALINTI » Facebook’tan Reklam Atağı
Facebook’tan Reklam Atağı

Facebook’tan Reklam Atağı

Facebook’tan Reklam AtağıFacebook, yaptığı açıklamada site üzerindeki reklamların ne kadar etkili olduğunu ölçen bir teknolojiyi Microsoft’tan satın aldığını belirtti. Bu teknoloji Facebook’a çevrimiçi reklamcılık gelirleri konusunda Google’la girdiği rekabette yardım edecek.  

Reuters’ın haberine göre Uzun bir süreçten sonra Facebook, bir reklam yönetimi ve ölçümü platformu olan Atlas Adviser Suite’ı satın aldı. Bu ölçüm ve yönetim platformu 2007 yılında 6.3 milyar dolara sayısal reklam ajansı aQuantie’i satın alan Microsoft’a geçmişti. Facebook satın alma bedeli ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Facebook uzun zamandır sitesinde yayınlanan reklamların etkinliği ile ilgili şüphelere sahip olması ve geçtiğimiz Mayıs ayındaki halka arzından birkaç gün öce General Motors’un bütün Facebook ağındaki reklamlarını sonlandırma kararıyla birlikte bu konuda zor günler geçirmişti. Bütün bunlara rağmen Facebook, birçok yeni araç ve yeni ortaklıklar açıklayarak, pazarlamacıları reklam vermeye yönlendirmişti.

Facebook’un ticari ürünlerinin pazarlanmasından sorumlu direktörü Brian Boland’ın yaptığı açıklamaya göre Atlas’ın satın alınması sadece sitenin reklam ağını geliştirmenin yanında, sitenin en büyük hedeflerinden bir tanesi.

Satın almayla ilgili bir değerlendirmede bulunan Forrester analisti Nate Elliot yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Atlas’ın yakın zamanda Facebook’un verisini büyük sponsorlukların sağlanması, canlı reklam yayınları ve diğer zengin reklam içeriklerinin tüm webde yayılmasını sağlayacak, bu gerçekten büyük bir gelişme. Şu anda sorulacak soru Facebook’un bu teknolojiyi kendi veri birikimiyle ne kadar çabuk uyumlu hale getireceği.”

 

Kaynak : BT Haber

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir