Anasayfa » ALINTI » Google Plus İle Fotoğraf Çekmenin Vakti Geldi
Google Plus İle Fotoğraf Çekmenin Vakti Geldi

Google Plus İle Fotoğraf Çekmenin Vakti Geldi

Google Plus İle Fotoğraf Çekmenin Vakti GeldiGoogle’ın sosyal paylaşım sitesi kullanıcılarına video sohbetin yanında bir de fotoğraf çekebilme şansı tanıyor.

Google‘ın ilgi gören sosyal paylaşım sitesi Google+ her geçen gün yeni özellikleriyle kullanıcılarını şaşırtarak yoluna devam ediyor. Şirketin,Facebook karşısında güçlü bir ele sahip olmak için kurduğu site ilk günlerde büyük bir ilgi ile karşılanmış olsa da, alışkanlıklarından vazgeçemeyen çok sayıda Facebook üyesi Google Plus’ı ardında bırakarak tekrar “eski ilişkilerine” geri dönmüştü. Halen hatrı sayılır bir kitleye sahip olan ve halen çiçeği burnunda diyebileceğimiz oluşuma Google’dan yeni bir özellik daha geldi.

Google Plus üyelerinin birbirleri ile özgürce video chat yapmalarını sağlayan Hangouts adlı eklenti artık sizlerin fotoğraflarını çekerek, paylaşma özelliğine de sahip. Tek yapmak gerek şey Hangouts’un ana menüsünde, alt bar’da yer alan Kamera butonuna tıklamak. Fotoğraflarınız üzerinde küçük değişimler yapmanıza izin veren bu yeni özellik, güvenliğinizi de düşünerek bir başkası tarafından ziyaret edildiğinizde sizi hemen uyarıyor. Kendi albümlerinizi yaratıp, bunları paylaşmanızı da sağlayan fotoğraf uygulaması hakkında mühim bir de detay var.

Bir başka kullanıcının aktif ettiği özellik ve kullanımı esnasında size verilen bilgiyi saymazsak, Hangouts’un bu ek yeteneği “Skitch ve Grab” gibi uygulamaların çalışmalarınızı paylaşması esnasında size uyarıda bulunmuyor. Şimdiden eğlenceye başlamak isteyenlerse Google’ın dediğine göre, kısa bir süre daha beklemek zorunda.

 

Yazar : Burçin Aygün

Kaynak : Tekno Kulis

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir