Anasayfa » ALINTI » Google+’da GIF Profil Resimleri
Google+'da GIF Profil Resimleri

Google+’da GIF Profil Resimleri

Google+'da GIF Profil ResimleriGoogle’ın sosyal ağı Google Plus, artık kullanıcılarının GIF formatında profil resimleri kullanmlarına olanak sağlıyor. Google+’ın son yeniliği hakkındaki detaylar haberimizde.

Google‘ın sosyal ağı Google+ ilk açıldığı günlerde beklenilen patlamayı yapamamış olsa da günden güne kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Ülkemizde de her geçen gün kullanıcısı sayısını arttıran Google+hatırlarsanız Twitter’ı da geride bırakmıştı.

Artan kullanım sayısıyla beraber kendini geliştirmeye de devam edenGoogle+, son olarak GIF formatında profil resimlerini kullanıma sundu.

Google mühendisi Matt Steiner‘ın kendi hesabı üzerinden duyurduğu yenilik ile birlikte artık kullanıcılar Google+ profil resimlerini GIF formatında kullanabilecek ve bu resimler hem masaüstü hem de mobil platformda rahatlıkla görüntülenebilecek.

Matt Steiner yaptığı duyuruda bu yeniliği Harry Potter’da yer alan gazetelere benzetirken, kendi profil resmini de değiştirmeyi ihmal etmedi.

 Google+'da GIF Profil Resimleri

Geçtiğimiz hafta da arama filtrelerine hareketli ve saydam seçeneğini ekleyen Google, aslında bir nevi bu değişikliğin sinyalini daha önceden vermiş. Bakalım GIF formatında profil resimleri kullanıcıların ilgisini çekebilecek mi?         

 

Yazar : Berkay Oğulcan Tutal

Kaynak : ShiftDelete

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.