Anasayfa » ALINTI » Google’dan Korsan Saldırısına Uğramış Web Siteleri İçin Yardımcı Rehber
Google’dan Korsan Saldırısına Uğramış Web Siteleri İçin Yardımcı Rehber

Google’dan Korsan Saldırısına Uğramış Web Siteleri İçin Yardımcı Rehber

Google’dan Korsan Saldırısına Uğramış Web Siteleri İçin Yardımcı RehberGoogle korsan saldırısına uğramış web sitelerine yardım amacıyla özel bir site hazırladı. Çeşitli makalelerin ve videoların yer aldığı bu ortam, web sitesi sahiplerine korsan saldırısından sonra işleri yeniden eski hâline getirmelerine yardımcı olmayı hedefliyor. 

Bir web sitesinin onarılması ve yeniden eski hâline getirilmesine dair çeşitli komutların yer aldığı web sitesi fazla teknik bilgiye sahip olmayan kullanıcılar için de korsan saldırının ne olduğu ve sitelerini onarmaları için gerekli eleman bulma konusunda da yardımcı bilgiler içeriyor.

Google’ın bu işe girişmesindeki temel amaç arama sonuçlarında bazı sayfa sonuçlarının altında ara sıra rastladığımız ve o sayfanın bilgisayar için zararlı olabileceğine dair uyarı mesajlarının kaldırılması. Google, hazırladığı yardımcı bilgiler dizisini bir web sitesinin söz konusu zararlı mesajdan arındırılması amacıyla yeniden incelenmeye nasıl gönderileceğine dair bilgilerle sonlandırıyor.

Google’ın bu adımı geçtiğimiz ay Facebook, Microsoft, Twitter ve Apple gibi şirketlerin sitelerine ve sistemlerine gerçekleştirilen korsan saldırıların hemen arkasından geldi. Google’ın hazırladığı makaleler dizisi korsan saldırılar hakkında bilinci artırma niteliği de taşıyor, saldırıya uğramış olan web sitelerinin yeniden güçlenerek eski hâline gelmesini ve gelecekte bu tip sorunlarla tekrar karşılaşmamasını da hedefliyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir