Anasayfa » ALINTI » LinkedIn Pulse’u Satın Alıyor
LinkedIn Pulse'u Satın Alıyor

LinkedIn Pulse’u Satın Alıyor

LinkedIn Pulse'u Satın AlıyorProfesyonel sosyal medya ağı servisi LinkedIn’in mobil cihazlarda haber okuma servisi Pulse’u satın alacağı iddia edildi. Ortaya atılan iddialarla ilgili detaylar haberimizde.

AllThingsD sitesinden Liz Gannes‘ın anlaşmaya yakın kaynaktan aldığını iddia ettiği bilgilere göre LinkedIn Pulse’u her an satın alabilir.

Amerika ve Avrupa‘da birçok büyük şirketin ve bu şirketlere bağlı insan kaynakları personelinin işe alımda değerli bir havuz olarak gördüğü LinkedIn‘in bu ilk satın alması da değil. Daha önce CardMunch, SlideShare ve Rapportive gibi servisleri de satın alan LinkedIn büyümesini sürdürüyor. Pulse için 50 ile 100 Milyon Dolar arasında bir rakam ödemesi beklenen LinkedIn‘in bu satın alma işlemini çok yakında gerçekleştirmesi bekleniyor. 

LinkedIn Pulse'u Satın Alıyor

Bilmeyen okuyucularımız için kısaca Pulse‘dan bahsetmek gerekirse, Pulse2010 yılında iki Stanford mezunu tarafından kurulmuş bir haber okuma servisi. Sadece haberleri değil sosyal ağlarınızla bağlantı kurup sosyal ağlarınızı da takip edebileceğiniz Pulse,  20 milyonu aşkın kullanıcısıyla günlük 10 milyonun üzerinde içerik okunma rakamına sahip. Pulse büyük sıçramasını ise kurulduğu yıl Apple etkinliğinde Steve Jobs‘ın bu servisten bahsetmesiyle yakalamıştı.    

 

Yazar : Berkay Oğulcan Tutal
Kaynak : ShiftDelete

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront - Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

MarkeFront – Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

Aytaç Mestçi tarafından verilen Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi, 4 Kasım’da MarkeFront – MarkeSchool’da gerçekleşti. Sosyal ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir