Anasayfa » ALINTI » MyTime Lokal Aramalara Farklılık Getirir mi?
MyTime Lokal Aramalara Farklılık Getirir mi?

MyTime Lokal Aramalara Farklılık Getirir mi?

MyTime Lokal Aramalara Farklılık Getirir mi?Ethan Anderson 2009 yılında sarı sayfaları sallayacak Redbeacon girişimi ile adını duyurmuştu. TaskRabbit için de önemli bir rakip olarak hafızalara giren uygulamada hizmet verenlerle hizmeti arayanları buluşturan bir platform oluşturulmuş. Evde bozulan musluk için en yakın musluk tamiri yapan kişiye ulaşmak ya da en yakın elektrikçiyi bulmak gibi… Ama veri tabanına bu işi yapan gerçek uzmanlar dahil edilmiş. Bu girişim Home Depot tarafından satın alınmıştı. Bizde yapıldığını düşünemiyorum ama belki de bir kalite standartı oluşturur. 

Şimdi ise Ethan Anderson ilgi alanını hizmet sektöründe profesyonellere çevirmiş. Doktorlar, kuaförler, masaj salonları, terapistler gibi meslek gruplarını MyTime ile buluşturuyor.

Yelp, Foursquare ve Google Local Search gibi MyTime da lokal arama yaparak profesyonellere ulaştırıyor ama bir farkı daha var. Kullanıcılar siteden randevu alabilecekler. Bu şekilde kullanıcılar aldıkları randevuların hepsini tek ekrandan görebilecekler. Tabii kayıtlı profesyoneller ve şirketlerin de bu sistemi düzenli olarak kullanıyor olmaları gerekiyor. Diğer yollarla alınan randevuları bu sistemde düzenlemeleri gerekiyor ki karışıklık yaşanmasın. Artı iş yükü diyenler olabilir tabii…

MyTime şu anda Los Angeles’ta beta yayınında. Takip ederek kullanım aşamasındaki sorunlar ya da getirileri öğrenmek gerekiyor. Yakında da iOS uygulaması çıkacak olan MyTime kulağa ilginç gelse de asıl hayata geçtiğinde olacaklar görülmeli.

Yazar : Meltem Şahin

Kaynak : Sosyalmedyaport

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir