Anasayfa » ALINTI » Tarihin En Büyük Siber Saldırısı Başladı
Tarihin En Büyük Siber Saldırısı Başladı

Tarihin En Büyük Siber Saldırısı Başladı

Tarihin En Büyük Siber Saldırısı Başladıİnternette dünya çapında bir yavaşlama yaşanıyor. Nedeni, uzmanların tabiriyle “tarihin en büyük siber saldırısı.”

 İstenmeyen e-postalarla mücadele eden Londra ve Cenevre merkezli “Spamhaus”‘a yapılan saldırı,internet altyapısının zarar görmesine yol açtı. Bu zarar da dünya çapında yavaşlamalara neden oldu. 

“Spamlama” olarak bilinen saldırı yöntemi,internet altyapısına büyük bir trafik yönlendirerek sunucuları erişilmez hale getiriyor. 

Spamhaus, saldırının arkasında Doğu Avrupa’daki suç örgütleriyle, son dönemde yasaklılar listesine aldığı “Cyberbunker” adlı bir sunucunun olduğu görüşünde… 

Spamhaus yöneticilerinden Steve Linford, bir haftadır devam eden saldırının “bugüne dek benzerinin görülmediğini” söyledi. 

Linford saldırının herhangi bir hükümet kurumunun internet altyapısını kesintiye uğratacak güçte olduğunu kaydetti. 

Saldırının bankacılık ve e-posta hizmetlerine sıçramasından endişe edilirken, 10 ülkenin ulusal siber polis ekipleri ise konuyla ilgili soruşturma başlattı.

 

Kaynak : Cnn Türk

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir