Anasayfa » ALINTI » Vimeo Artık Para Kazandıracak
Vimeo Artık Para Kazandıracak

Vimeo Artık Para Kazandıracak

Vimeo Artık Para KazandıracakYouTube’un ardından dünyanın en çok kullanılan video paylaşım sitesi olan Vimeo ile artık kullanıcılar kendilerine videolar yardımıyla gelir elde edebilecek.

Dünyanın en popüler video paylaşım sitelerinden biri olan Vimeo, SXSW etkinliği sırasında yeni servisini duyurdu. Bu duyuru ile birlikte artık Vimeo kullanıcılarının videolarını istedikleri fiyattan satabilecekleri ya da kiralayabilecekleri açıklandı.

Tabii Vimeo bu hareketi kelimenin tam anlamıyla “babasının hayrına” yapmıyor. Zira satılan ya da kiralanan her videodan Vimeo da 10 cent’lik bir kesinti yapacak.

Yeni servisten yalnızca Vimeo Pro kullanıcıları faydalanabilecek. Videolar ise ya Vimeo üzerinden ya da kullanıcıların kendi internet siteleri üzerinden kiralanıp satılabilecek.

Videonun fiyatları videonun sahipleri tarafından belirlenecek ve kimlerin satın alabileceğini de videonun sahipleri belirleyecek. Servisin hizmete girmesi ile birlikte It’s Such a Beautiful Day adlı video 6 dolar ücretle satıldı. Bu da Vimeo tarihinde satılan ilk video olarak tarihe geçti.

 

Yazar : Murat Sağlam

Kaynak : ShiftDelete

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir