Anasayfa » ALINTI » Facebook’un Arama Çubuğu Değişti. Graph Search’ün Sesleri
Facebook'un Arama Çubuğu Değişti. Graph Search'ün Sesleri

Facebook’un Arama Çubuğu Değişti. Graph Search’ün Sesleri

Facebook'un Arama Çubuğu Değişti. Graph Search'ün SesleriFacebook’tan arama yapmayı seven kullanıcılar için Graph Search.

Facebook‘un bir süre önce duyurduğu ve beta aşamasını başlattığı Graph Search (Sosyal Ağ Araması) hizmeti, yavaş yavaş şu anki son haliyle Facebook kullanıcıların beğenisine sunulmaya başlandı.

Ekranın üst kısmını tamamen kaplayan mavi bandın sol tarafında artık arama sekmesi yer alıyor. Ayarlar ve anasayfa gibi seçenekler ise, sağ tarafa kaydırılmış. Burada amaç, kullanıcıların sol tarafa tıklama alışkanlıklarının bu kez arama motoru için kullanılmak istenmesi olabilir.

Peki neler yapılabiliyor? Detaylı bilgi için buraya bakabilirsiniz, ancak kısaca özetlememiz gerekirse; Facebook’ta daha önce yaptığımız aramalara nazaran bu kez daha detaylı ve fazla sonuç elde edebiliyoruz. Arkadaşlarımızın sevdiği müzikleri, son eklediğimiz fotoğrafları, beğendiğimiz fotoğrafları, yakındaki lokantaları ve dahasını görebiliyoruz.

 Facebook'un Arama Çubuğu Değişti. Graph Search'ün Sesleri

Yazar : Mahmut Saral

Kaynak : Tekno Kulis

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir