Anasayfa » ALINTI » Facebook’unuzu Çöplerden Temizleyin!
Facebook'unuzu Çöplerden Temizleyin!

Facebook’unuzu Çöplerden Temizleyin!

Facebook'unuzu Çöplerden Temizleyin!Facebook sayfanız işe yaramaz gereksiz şeylerle dolup taştıysa, işte onu temizlemenin kısa yolları!

Facebook‘un yaptığı her küçük yenilik, size kolaylık sağlıyor olsa da haber kaynağınızda bir miktar daha karmaşa anlamına gelebiliyor. Facebook ana sayfanızda reklamlar, sponsorlu gönderiler, arkadaşlarınızın bebeklerinin fotoğrafları arasında kayboluyor ve ilgilendiğiniz şeyleri göremiyorsanız bunu biraz değiştirmeniz mümkün.

İşte haber kaynağınıza çeki düzen vermenizi sağlayacak birkaç yol ve araç.

Facebook’un sunduğu seçenekler

Facebook’un sunduğu seçenekler, haber kaynağınızdaki kalabalığı azaltmanıza yardımcı olabilir. Yapabileceğiniz ayarlar arasında haberlerin sıralanma şeklini değiştirmek, sevmediğiniz gönderileri elle gizlemek, haber kaynağınızda hangi arkadaşlarınızın görüneceğini ve onların hangi güncellemelerini göreceğinizi seçmek, Facebook listeleri oluşturarak önem verdiğiniz kişilerin güncellemelerini görmek ve fazlası var.

 

Unwhatever.me ve diğer çözümler

Facebook'unuzu Çöplerden Temizleyin!

Unwhatever.me (Chrome)

Unwhatever.me, haber kaynağınızı kolayca temizlemenize izin veriyor. Sadece Chrome’da çalışan eklenti, belirli kelimeleriFacebook hayatınızdan çıkarmakta oldukça başarılı.

Social Fixer

Herhangi bir web tarayıcısı için eklentisini bulabileceğiniz Social Fixer, Facebook’a çeşitli ince ayarlar ve işlevler ekliyor. Bunlardan bir tanesi filtreleme. Social Fixer’ın sunduğu filtre, Unwhatever.me’deki kadar kolay değil ancak onu ayarlamak için birkaç dakika ayarlamanız halinde sadece ilgilendiğiniz içeriklerin görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Yeni haber kaynağı

Facebook’un en yeni haber kaynağı, yeni filtreleme seçenekleriyle beraber gelecek. Sadece fotoğrafları veya sadece müzikle ilgili güncellemeleri görmeniz çok kolay olacak

Yazar : Zeynel A. Öztürk

Kaynak : Chip

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir