Anasayfa » ALINTI » Linkedin’e Etiketleme Özelliği Geldi!
Linkedin’e Etiketleme Özelliği Geldi!

Linkedin’e Etiketleme Özelliği Geldi!

Linkedin’e Etiketleme Özelliği Geldi!Linkedin, şüphesiz profesyonel dünyanın sosyal ağı. Üst üste sunduğu yeni özellikleri ve tasarım değişikliği ile daha iyi bir mecra olma yolunda önemli mesafeler kat eden Linkedin, 2013 yılında da sunduğu yenilikler ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Profesyonel dünyanın ‘’Facebook’u olmak için çaba gösteren Linkedin ekibi yeniden Facebook benzeri bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Sosyal ağ’da kullanıcılar artık iletilerinde diğer kullanıcıları veya şirket sayfalarını etiketleyebilecekler. Bu şekilde durum güncellemelerinde bahsedilen kişi veya kuruluşlar mentinonlanarak ağda bulunan kişilerin o profile gitmeleri sağlanacak. Bununlar beraber Facebook’ta da olduğu gibi kullanıcılar kendilerinden bahsedildiği zaman haberdar olabilecekler.

Linkedin’de Facebook ve Twitter’ın aksine kullanıcılar etiketlemek istediği kişiyi ‘@’ işaretini koymadan gerçekleştirebilecekler. Bahsedilen şahıs otomatik olarak önerilirken, ağınızda olmayan kişileri de eğer aynı içerik altında yorum yapmışlar ise mentionlamak mümkün.

Diğer yandan Linkedin’in en büyük sorunu sitede aktif kalma süresi ve kullanıcılarla etkileşime geçilebilecek ‘malzeme’nin sunulmamış olması. Linkedin’in blogunda yayınlanan yazıya göre ise ‘mention’ özelliğinin etkileşimi arttıracak olması. Önümüzdeki günlerde sosyal ağı İngilizce kullananlara sunulacak olan bu özelliğin yanında Linkedin geliştiricilerinin hedefi, bu özelliği sadece durum güncellemeleri ve yorum bölümlerinde sınırlı tutmayıp diğer alanlarla da genişlemek.

 

Kaynak : Sosyal Medya Kulübü

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir