Anasayfa » ALINTI » MixBit.com: YouTube’a En Ciddi Rakip!
MixBit.com: YouTube'a En Ciddi Rakip!

MixBit.com: YouTube’a En Ciddi Rakip!

MixBit.com: YouTube'a En Ciddi Rakip!YouTube’un en büyük rakibi olmaya aday yeni video sitesi geliyor! Hem de bakın kimden…

YouTube eski kurucu ortaklarından Chad Hurley, “South by Southwest” adlı konferansta açıkladığı yeni projesi hakkında daha fazla bilgi verdi. Hurley, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada videonun geleceğinin yakın zamanda adının MixBit.com olacağı belli olan site ile değişeceğini söyledi.

YouTube’un yaptığı “Kapatıyoruz” adlı 1 Nisan şakasına da değinen Hurley: “@YouTube kapanıyor olduğu için yeni bir video paylaşım sitesi kuruyoruz… MixBit.com’a hoşgeldiniz! @Mixbit bu kez bir yarışma değil.” şeklinde bir yazı da yayınladı. “South by Southwest”te yer alan bir açıkoturum esnasında yaptığı konuşmada, o sırada adı açıklanmamış olan sitenin video paylaşımı üzerine yoğunlaşacağını ancak YouTube’a hiç bir şekilde bir rakip olmayacağını söylemişti.

Site hakkında “Temel olarak video tabanlı olacağı gibi, aynı zamanda da insanlarla beraber çalışma ve içerik yaratma imkanı tanıyacak esnekliğe sahip olacak.” şeklinde iddialı bir açıklama da yapan Hurley, “Cloud” tabanlı bir site mi kuruluyor sorusunu akıllara getirdi.

Hurley 2006’da YouTube’u satmış ve 2010 yılına kadar YouTube CEO’su olarak çalışmıştı. Aynı zamanda yeni sitenin Nisan ayında hazır olacağını da söyleyen Hurley’nin bu ay içerisinde daha fazla açıklama yapması bekleniyor.

Yazar : Ertuğrul Süngü

Kaynak : Chip

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir