Anasayfa » ALINTI » Twitter Kurucusundan Sosyal Ağları Kullanan Soru Cevap Arama Motoru Jelly

Twitter Kurucusundan Sosyal Ağları Kullanan Soru Cevap Arama Motoru Jelly

Twitter’ın kurucularından Biz Stone, aylardır üzerinde çalıştığı yeni projesini nihayet hayata geçirdi. Stone’un Jelly adını verdiği yeni mobil arama motoru sorulara cevap bulurken sosyal ağlardan faydalanıyor. Arama motoru kullanıcıların sorularına cevap ararken aile, arkadaş ve diğer sosyal ağ kullanıcılardan yardım almasının önünü açıyor.

sosyal ağları kullanan soru cevap arama motoru Jelly

iOS ve Android platformlarında yer alan Jelly’de sorulara cevap verilirken kullanıcıların sosyal ağlardaki arkadaş ve fotoğraflarından destek alınıyor. Örneğin Boğaziçi Köprüsü’nün fotoğrafını çeken bir kullanıcı, Jelly’ye ”Bu nedir?” sorusunu sorduğu zaman arama motoru kullanıcının arkadaşlarını ve hatta arkadaşlarının arkadaşlarını tarayarak soruyu yanıtlıyor. Üzerinde düzenleme yapılabilen fotoğraflar cevap alınması için sosyal ağlara gönderiliyor. Cevap gelince Jelly kullanıcıları bir bildirimle uyarıyor. Ters biçimde de işleyen bu süreçte kullanıcılar Jelly tarafından kendilerine yöneltilen sorunun cevabını bilmedikleri takdirde soruyu e-posta aracılığıyla sosyal ağlarda olmayanlara da gönderebiliyor.

 

Yazar : Sinan Küstür

Kaynak : Tekno Kulis

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

Aytaç Mestçi, Dijital Evrim Teknoloji Platformu’na Katıldı

Aytaç Mestçi, Dijital Evrim Teknoloji Platformu’na Katıldı

MarkeFront Genel Müdürü Aytaç Mestçi, 25 Mayıs’ta gerçekleşen Dijital Evrim Teknoloji Platformu’nda “Online İtibar ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir