Anasayfa » ALINTI » Vine’a Özel Mesajlaşma Özelliği Eklendi

Vine’a Özel Mesajlaşma Özelliği Eklendi

Yakın zamana kadar Türkiye’de engelli olan, fakat dün akşam üzeri saatlerinde yeniden kullanıma açılan Twitter yeni özelliklerle servislerini geliştirmeyi sürdürüyor. 2012 yılında satın aldığı Vine da bu geliştirmelerden nasibini alan servislerden biri.

Yapılan resmi açıklamaya göre 6 saniyelik videolar hazırlama ve paylaşma olanağı sunan Vine üzerinden kullanıcılar bundan sonra özel mesaj da gönderebilecekler. Özel mesajlar videonun yanı sıra yazılı mesajlar da yer alabilecek.

Böylece şimdiye kadar sadece bir yayın platformu konumundaki Vine, bir anlamda Snapchat’e doğru bir adım atarak mesajlaşma alanına da girmiş oluyor…

vine-mesajlasma-225

Şu ana kadar Twitter’ın servisleri üzerinden kullanıcıların birbirlerine özel mesaj göndermelerinin tek yolu “Direkt Mesajlar”dı. Vine ile birlikte bu anlamda bir kanala daha sahip olmuştu.

Diğer yandan Facebook hem web üzerinden, hem de Facebook Messenger ile uzun zamandır özel mesaj gönderme seçeneği sunuyor. Hatta Facebook Messenger uygulaması büyük oranda sadece bu amaçla konumlandırılmış durumda. Üstelik yeni eklenen ücretsiz sesli görüşme özelliğiFacebook Messenger’ı bir adım daha öteye taşımış oldu.

Diğer yandan geçtiğimiz yılın sonlarında Instagram üzerinden de doğrudan mesaj göndermek mümkün hale gelmişti. Facebook’un çok ciddi bir rakama satın aldığı Whatsapp’ı da listeye eklediğimizde Twitter’a göre mesajlaşma alanında oldukça güçlü olduğunu görüyoruz.

Bakalım Vine gibi asıl işlevi mesajlaşma olmayan bir uygulama, Twitter’ın bu çok hızlı büyüyen bu anında mesajlaşma alanında elini ne kadar güçlendirebilecek…

 

Yazar : Ümit Öncel 

Kaynak : Webrazzi

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.