Anasayfa » ALINTI » Memurlara Twitter Tutanağı

Memurlara Twitter Tutanağı

Başbakanlık,merkez teşkilatında görev yapan tümpersoneline “sosyal paylaşımsitelerini kontrol edeceğine” dair tutanak imzalattırdı. Tutanakla, “Hesaplarınızı kontrol edin, zararlı unsurları ayıklayın” denildi.
Başbakan personelinden Facebook ve Twitter’a girerken, buralarda bilgi ve görüşlerini paylaşırken dikkatli olmalarını da istedi. Personel “Tümhesaplarımı vemaillerimi kontrol edeceğim” ibaresinin bulunduğu tutanağın “Paylaşımağlarına girmeyin” anlamı taşıdığını söyledi.
Güvenlik için gerekli
Ancak Başbakanlık yetkilileri uygulamayı savundu. Yetkililer uygulama için güvenliği gerekçe gösterdi. Bazı gizli ve hassas bilgilerin bu paylaşımağları aracılığıyla kötü niyetli kişilerin eline geçebileceği vurgulandı. Başbakanlık yetkilileri, bu paylaşımağlarında Başbakan Erdoğan’ın programına ilişkin bilgilerin de yer alabildiğini, bunun güvenlik riski oluşturduğunu ifade etti.MİT, uyarı notunda “Twitter’ınmaniple gücü yadsınamaz. Olası krizi yönetmek isteyecek unsurlar olabilir. Gazeteci ve bürokrat tweet’leri, bu kişilerin kriz yönetiminde bir adımönde olmasını sağlayabilir” ifadelerine yer vermişti.

Kaynak: marketingturkiye.com

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.